Kurşunlu Şelalesi – Antalya

Temmuz 2011

Kurşunlu Şelalesi, Antalya il merkezine yaklaşık 20 km mesafede, Aksu ilçesi sınırları içerisinde bulunur. Şelaleye Antalya-Isparta yolu üzerinden ulaşılır.

doğa koruma ve milli parklar genel müdürlüğü

çam gölgesi

yağmur ormanı

yemyeşil sular

18 metre yükseklikten dökülen suların oluşturduğu akarsuyun amacı bölgedeki diğer sular gibi Akdeniz’ ulaşmaktır. Kanyon boyunca ilerleyerek Akdeniz’e dökülür. Eskiden suları daha bol olan şelale ülkemizdeki diğer şelalelere nazaran daha az bilinmektedir. Doğa bunun farkında olsa gerek ki, Kurşunlu Şelalesi’nde cömertliği hiç esirgemiyor.

antalya şelaleleri

antalya

[pro-player width=’467′ height=’350′ type=’video’]http://www.deretepe.net/wp-content/uploads/80-kursunlu_selalesi.flv[/pro-player]

yansıma

Yemyeşil sularında eskiden serbest olan yüzmek ve balık tutmak artık yasaklanmış. Doğru olan da bu

yemyeşil sular

makro çekim

Şelaleden dökülen sular aşağı kısımlara doğru birbirine küçük şelaleciklerle bağlı 7 gölet oluşturarak devam etmekte.

su bitkileri

tahta köprü

Antalya bölgesine gelip te bu doğa güzelliğini görmeden kesinlikle ayrılmayın.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere..

doğa harikası

Son Aramalar

kurşunlu şelalesi, antalya şelaleleri, balıkköy çınar nehir şelale ile ilgili şiirler, antalya kurşunlu şelalesi, kurşunlu şelalesi nerede, ısparta gezilecek yerler, bursa kurşunlu, ısparta şelaleleri, kanlıca mantarı nerelerde bulunur, kursunlu selalesi antalya, kurşunlu şelalesi bursa, balık köy çınar nehir şelale ile ilgili şiirler, kurşunlu şelalesi hakkında bilgi, aksu/ kurşunlu şelalesi, ülkemizdeki şelaleler, payas şelalesi, bursa şelaleleri, ısparta gezilecek yerleri, antep şelalesi, antalyadaki şelale, ıspartanın gezilecek yerleri, antalya kurşunlu şelalesi nerede, cennet şelaleleri nerede, antalya şehir merkezi gezilecek yerler, Selalesi

Bir düşünce üzerine “Kurşunlu Şelalesi – Antalya

  1. Assolist

    Çok güzel fotograflar. Yeşil mavi arası renge bayıldım. Lütfen artık yaz gelsin… Hatta hep yaz olsun, yok yok ben en iyisi ekvatoral iklimden ev bakayım:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.