İETT’den İstanbul’la ilgili fotoğraf yarışması

Düzenlenen fotoğraf yarışmasıyla İstiklal Caddesi ’ndeki nostaljik tramvay geçmişle bugün arasında bir köprü olacak. İETT ’nin kurulduğu 1871 yılından itibaren İstanbul ’un simgelerinden biri olan nostaljik tramvayın geçirdiği değişimler, İstiklal Caddesi ’nin dünü ve bugünü çekilen fotoğraflarla gün yüzüne çıkacak.
 

Fotoğrafçılardan www.tanidikmigeldi.com web sitesinde ve afişlerinde yer alan ya da kendi arşivlerinde olan fotoğraflardaki yerlerin şimdiki durumlarını çekmeleri, veya fotoğrafta yer alan kişilerle aynı pozu vererek nostaljik fotoğrafları yeniden canlandırmaları isteniyor. İstanbul ’un son yüzyılda geçirdiği değişimlerin kayda düşüleceği yarışma bir görsel bellek oluşturmayı hedefliyor. Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılabileceği yarışmada katılım şartları web sitesinde yer alıyor.

Her hafta www.tanidikmigeldi.com web sitesi üzerinden yapılacak oylamada en yüksek oyu alan çalışma kuruma ait toplu ulaşım araçlarındaki ve istasyonlarındaki LCD ekranlarında ve resmi sitede yayınlanacak. Haftanın kazananına özel olarak yaptırılan nostaljik tramvay rölyefi hediye edilecek. Yarışma 12 Eylül tarihinde sona erecek. Sonuçlar ise 15 Eylül tarihinde açıklanacak.

Sekiz hafta sonunda en çok beğeni alan çalışmanın sahibine Ipad hediye edilecek. Projede yer alan eserler Cer Atölyesi ’nde düzenlenecek sergide ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Son Aramalar

iett fotoğraf yarışması, İETT İSTANBUL FOTOĞRAF, istanbulun simgeleri fotoğraf yarışması şartları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.