Türkiye Kayak Merkezleri ve Pist Haritaları

Kayak ve Snowboard sever deretepe.net takipçilerimiz için Türkiye’de bulunun kayak merkezleri ve bu merkezlere ait bulabildiğim pist haritalarını paylaşıyoruz.   Keyifli aktiviteler dileriz.

Uludağ / Bursa
2485m. Istanbul’dan ortalama 4 saat süren yolculukla varılabilen Uludağ, Istanbul’a 220, Bursa’ya 30 km uzaklıkta bulunuyor. Kamu niteliğinde ve özel sektöre ait toplamda 25 otel var. Zengin lift ve pist ağına sahip. Birbirine yakın 2 farklı bölgeden oluşuyor. 2006 kış sezonuyla ağırlık verilen 2. bölgede yeni tesis yatırımları göze çarpıyor. 1. Bölge yoğunluğa rağmen çekiciliğini koruyor. Beceren Otel’in önündeki pistler diğerlerinden daha yoğun. Kayak ve Snowboarda yeni başlayanlar için bu pist en uygunu. ilerledikten sonra Cennet pisti, Osman Yüce, Cehennem, Tutyeli, İtalyan, Garan, Kuşaklıkaya veya Cennetkaya’ya çıkılabilir. Pistlerin en uzunu iki bin metre ile Tutyeli. Pistlerin Toplam uzunluğu 20km’yi bulmaktadır. Farklı ski-pass uygulamalarının olduğu Uludağ’da kalacağınız otelin hangi liftleri ücretsiz veya indirimli verdiğini önceden öğrenmenizi tavsiye ederiz. Kayak ve Snowboard için bütün ekipmanları kiralayabileceğiniz ve ders alabileceğiniz kayak odaları mevcut.

Uludag Kayak Merkezi Pist Haritası 1. Bölge

Uludag Kayak Merkezi Pist Haritası 1. Bölge

 

Uludağ Kayak Merkezi Pist Haritasi 2. Bölge

Uludağ Kayak Merkezi Pist Haritasi 2. Bölge

Palandöken / Erzurum
3185 m. zirveye sahip Palandöken, Dedeman Kayak Evi’nin hizmete girmesiyle kayak dünyasında yerini aldı. Erzurum şehir merkezine sadece 10km uzaklıkta olan kayak merkezi kış sezonunun sert ve uzun geçmesinden dolayı yılın yedi ayı karlarla kaplı. 5 yıldızlı bir otelin yanı sıra 4 yıldızlı iki otel ve misafirhaneler var. Birçok kişiye göre Türkiye’nin en iyi pistlerinin yeraldığı bölge her seviyeye hitap ediyor. Snowboardcular için sayısız off-pist seçeneği var, ancak geçtiğimiz yıllardaki çığ kazalarından sonra Jandarma ve diğer görevlilerin önerileri doğrultusunda hareket etmekte fayda var. Her çeşit liftin görülebileceği bölgede en uzun liftler iki istasyonlu 4 kişilik gondol ve Beden Terbiyesine ait bugün kullanılmayan tek kişilik telsiyej. Sezonda havanın “-20” derece olduğu düşünülürse gondolun ne kadar önemli olduğu anlaşılabiliyor. Malzeme kiralamak için çeşitli kayak odaları bulabileceğiniz gibi otellerin bünyesinde küçük kayak odaları da mevcut. Toplam 20 pistten en zoru Ejder Pisti, (FIS – Uluslararası Kayak Federasyonu’ndan onaylı) Erzurum’a gitmişken Çağ Kebabı yemeden gelmeyin.

Palandoken Kayak Merkezi Pist Haritası

Palandoken Kayak Merkezi Pist Haritası

Kartalakaya / Bolu
2375m. Köroğlu Milli Parkı içinde yer alan kayak merkezi, Bolu’ya 40, Istanbul’a 275, Ankara’ya 220 km uzaklıktadır. Her düzeydeki kayakçılara uygun olan ve merkezinde bulunan on üç pistin en uzunu bin dört yüz metre. Yeni başlayanlar için baby liftlerin de bulunduğu bölgede ortalama kar kalınlığı 2m. Bölgede konaklamak için 3 otel bulunuyor. Dorukkaya otelin kendi pistleri daha çok snowboardcuları çekerken, Grand Kartal ve Kartal otel pistleri ise kayakçılar tarafından tercih edilse de, birkaç pisti snowboard için gerçekten kusursuz denebilecek kadar iyi. Bunların başında Köroğlu liftinin etrafındaki iki pist ve Cafenin önündeki büyük lift’in etrafındaki siyah pistler. Snowboard’a yeni başlayanlar için Resuldede pisti öneriliyor. Ilerledikçe Kazankaya, Nazlı, Narin gibi pistlere geçilebilir. Eğer iyi bir boardcuyum diyorsanız Dorukkaya Otel pistlerinden Nazlı’nın hemen yanında 2006 kış sezonunda açılan Snow Park tam size göre. Kayak ve Snowboard ekipmanlarını, her otelin içinde bulunan kayak odalarından kiralayabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Pist Haritası

Kartalkaya Kayak Merkezi Pist Haritası

 

Kartalkaya Dorukkaya Kayak Merkezi Pist Haritası

Dorukkaya Kayak Merkezi Pist Haritası

Esentepe /Bolu
Bolu-Ankara yolu üzerinde, Gerede’nin hemen arkasındaki çam ormanlarıyla  kaplı alandadır.ayak için elverişli dönem aralık-mart arasıdır.Pistler Doğal güzellikler arasında yer alan pistleri değişik zorluk derecelerindedir. Tüm  ilçeye  hakim   mükemmel  bir  manzarası    olan   Esentepe’nin 4  km. yakınındaki Arkut Dağı’nda bulunan pistlerde  kışın kış sporları, yazın da  çim kayağı yapmak mümkündür.Her türlü konfora sahip bir konaklama tesisi bulumaktadır. Çeşitli aktivitelere olanak sağlamaktadır. Eski İstanbul-Ankara yolu Esentepe mevkiine 3 km  uzaklıktadır. Özel araç veya otobüsle ulaşılabilmektedir.
Esentepe Otel Tel         : 311 40 80

Sarıkamış /Kars
2800m. Kars’a 60 km uzaklıkta bulunan Sarıkamış, Kars havaalanına 45 dk, Erzurum havaalanına 3 saat mesafededir. Benzeri sadece Alplerde bulunan kristal kar yapısı, kayak/snowboard sporu için oldukça elverişlidir. Boardcuların çıkabileceği en yüksek noktası 2700 m yüksekliğindeki Cıbıltepe’de, tüm boarderlar için uygun zorluk derecelerinde 5 pistin bulunduğu 2 istasyon yer alıyor. İlk etabı yumuşak eğimli olduğundan snowboard’a yeni başlayanlar için uygun. İkinci etap ise ileri derecede snowboard yapanlar için önerilebilir. Doğa, pistleri ile Türkiye’nin en iyi kayak merkezi ve en büyük kayak tesisi olarak kabul edilen Sarıkamış’da ki 4’lü chair liftlerin son derece hızlı olmasından dolayı kayak keyfi kesintisiz yaşanıyor. Dünya’da eşine sadece Kanada’da rastlanabilecek bir doğa içinde; Sarıçam ağaçları altındaki vadide ister kuş sesleriyle, ister “Linkin Park” dinleyerek off-pist kaymanın size çok büyük bir haz vereceğine hatta hayatınızda edinebileceğiniz en güzel deneyimlerden biri olacağına eminiz. 2 otelin bulunduğu Kayak merkezinde malzeme kiralamak ve ders almak için kayak odaları mevcut. Kayarken görebileceğiniz misafirperver halkı daha çok kayak ile ilgilense de Snowboard dersi almak mümkün.

Sarıkamış- Cibiltepe Kayak Merkezi Pist Haritası

Sarıkamış- Cibiltepe Kayak Merkezi Pist Haritası

Saklıkent / Antalya
Saklıkent: 2750m. Antalya şehir merkezine 45km (1 saat) uzaklıktadır. Türkiye’nin güneyinde olması nedeniyle aynı gün içinde iki farklı mevsimin yaşanabileceği tek yerdir. Kış sezonu kısa sürse de kayak keyfini yaşamak için değişik bir alternatif olabilir. 2000m irtifada bulunan Saklıbel (745m) ve Bakırlı (800m) teleskilerini kullanarak toplam 3 km lik pistlerde kaymak mümkün. Kayak mevsimi kısadır. Kar kalınlığı kayak mevsiminde  50-100 cm.dir.550 m. yükseklikteki dağda kayak alanları 2000-2400 m.  yükseklikler arasındadır.
240 kişi/saat ve 340 kişi/saat kapasiteli iki adet  telesiki hizmet vermektedir.
İki adet pisti kolay ve orta zorluk derecesindedir.

Saklikent Kayak Merkezi Pist Haritası

Saklikent Kayak Merkezi Pist Haritası

Erciyes / Kayseri
3916m. Kayseri şehir merkezine 20km, Kapadokya’ya 60 km uzaklıkta bulunan toz karıyla ünlü Kayak merkezi 50 yıldan fazladır kayakseverlerin uğrak yeri. Çok geniş pistler ve hızlı liftler sayesinde hangi seviyeden olursanız olun, kalabalıktan etkilenmeden rahatça kaymak mümkün. Hız ayarlı iki telsiyej, üç teleski ve 3 baby lift mevcut. Daha çok ve uzun kayabilmeniz için iki istasyondan oluşan 1150m ve 1600m uzunluklarındaki 4’lü chair liftleri kullanmanızı tavsiye ederiz.Hemen hemen tüm liftlerin bitiş noktası olan ilk istasyon daha çok yeni başlayanlar için idealken, ikinci istasyon iyi kayanlar için tercih edilebilir. Hava durumuna bağlı olarak gece aydınlatılan pistlerde kaymanızı da tavsiye ederiz.
Bölgede mutlaka yapılması gerekenler; Telsiyej ile çıkarken kulağınızda en sevdiğiniz şarkı ile eski bir volkan olan Erciyes dağının ihtişamını izleyin, genelde kimsenin bilmediği “Safari” rotasından mutlaka arkadaşınızla kayın, en az 3 kişi toplanıp zirveye doğru yürüyün, yorulduğunuzda boardunuzla dağın sırtından aşağı kadar hiç durmadan kayın, Zümrüt Cafe’de sucuk ekmek, şehir merkezinde bulunan Ananın Yeri’nde el yapımı özel mantı yeyin, en az bir akşam Hilton’un roofunda birşeyler içerken Kayseri’yi gece, mümkünse kar yağarken izleyin,
Kış mevsiminde sürekli kar yağışı alır. Erciyes kayak merkezinde kasım ayından mart ayına kadar kayak yapma imkanı vardır. Erciyes kayak merkezinde normal kış koşullarında kar kalınlığı 2 metre civarında olup, toz karda kayma imkanı vardır.
Erciyes Kayak Merkezinde şu anda Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü’ne ait 140 yataklı Kayak evi
İl özel idare müdürlüğünce yaptırılıp Kayseri Gençlik Spor Müdürlüğüne devredilen Dedemana kiraya verilen üç yıldızlı 106 yatak kapasiteli Dedeman oteli
153 yatak kapasiteli Grand ERAS oteli
50 yatak kapasiteli ACE oteli
PTT Posta işleri Genel Müdürlüğüne ait Bülent Otele kiraya verilen 80 yataklı Bülent Otel bulunmaktadır.
DSİ,Karayolları ve Bayındırlık yapı işlerine ait 3 üç otel özelleşmiştir.

Erciyes Kayak Merkezi Pist Haritası

Erciyes Kayak Merkezi Pist Haritası

Davraz / Isparta
2635m. Isparta şehir merkezi 26, Süleyman Demirel Havaalanı 58, Antalya 154, İzmir 380, Ankara’ya 420, Istanbul’a 600 km mesafede bulunan Davraz Kayak Merkezi, ağaçsız yapısıyla dikkat çekmektedir. 2 adet 300m.lik baby lift dışında 1210m uzunluğunda Telesiyej ve 624m uzunluğunda teleski ile 2100m. yüksekliğe çıkılabiliyor. Toplam pist uzunluğu 5 km. olan Davraz Istanbul’dan trenle 14, otobüsle yaklaşık 10 saat, Ankara’dan otobüsle 7 saat sürüyor.

Davraz Kayak Merkezi Pist Haritası

Davraz Kayak Merkezi Pist Haritası

Kartepe /İzmit
İstanbul’a sadece 115 km mesafede olup; bunun 90 km’si TEM gören muhteşem manzarası ile orman içerisinden 1 saat sürüyor.
Yapılan meteorolojik çalışmalara göre, Kuzeybatı yönünden esen ve Karadeniz’i aşarak kışın bölgeye yoğun yağış getiren Karayel rüzgarının Marmara bölgesinde ilk karşılaştığı Kartepe’nin 1100 m üstündeki yüksekliklerine yoğun kar yağışı getiriyor.
Kartepe, Kocaeli sınırları içerisinde, Maşukiye belde merkezine 16 km mesafede, Samanlı Dağları’nın Keltepe mevkiinde bulunur. Kayak için en uygun zaman aralık-mart arasıdır. Kar yüksekliği, normal kış koşullarında üç metreye ulaşabilmektedir.Mevsim başında toz, mevsim sonunda ıslak kar özellikleri görülür. Kartepe kayak merkezinde 4 lift 3 telesiyej 1 teleski mevcut olup pist uzunlukları 400 m ile 3500 m arasında değişmektedir.
Kartepe kayak merkezinde kayak sezonu aralık sonlarından şubat sonuna kadar sürüyor.Kartepe kayak merkezinde kar kalınlığı normal şartlarda 80- 200 cm arasında değişiyor.
Kartepe kayak merkezinde bir adet Green Park a ait 5 yıldızlı otel bulunmaktadır. Otel 12 ay boyunca faaliyettedir. Kartepe kayak merkezi Green Park Hotel 14 katlıdır ve ayrıca 50 adet 2 oda 1 salon apart binası bulunmaktadır.

Kartepe kayak merkezinde Geyikalanında Restoran ve Kadıkonağı toplanma alanında bulunan fast food dışında tüm outletler ana binadadır. Kartepe kayak merkezinde 250 otel odası olup Green Park Oteldeki 219 standart oda çift yataklıdır. 29 oda french bed odadan oluşmaktadır.
Kartepe kayak merkezinde, Green Park otelde ayrıca 500 kişilik Şimşek restoran konuklara hizmet vermektedir. Green Park Otelde ayrıca balo salonları, klüp ve barlar ile toplantı salonları bulunmaktadır. Kartepe kayak merkezinde kayak kaydıktan sonra konuklar Green Park Otelin kapalı yüzme havuzunda dinlenebiliyor. Green Park Otelde Sauna, Fitness, Bilardo gibi aktiviteler de mevcut.

Kartepe kayak merkezinde kayak malzemeleri kiralamak için kayak odası bulunuyor ve kayak dersleri için kayak hocaları var.

Kartepe ile ilgili gezi yazımıza ulaşmak için :  http://www.deretepe.net/gezi-hikayeleri/kartepede-snowboard/

Kartepe Kayak Merkezi Pist Haritası

Kartepe Kayak Merkezi Pist Haritası

 Ilgaz /Kastamonu
2600m. Ilgaz şehir merkezine 25, Kastamonu’ya 40, Ankara’ya 200, Istanbul’a 475 km mesafede bulunan Ilgaz Kayak Merkezi, köknar ve sarıçam ağaçlarının olduğu Ilgaz Milli parkı içerisinde yer alır. 700m uzunluğundaki telesiyejin yanısıra 900m uzunluğunda birde teleski bulunuyor. Pistleri özellikle snowboard’a yeni başlayacaklar ve orta seviyedekiler için uygun. Orta eğimli bir pisti var. Gece aydınlatılan pisterde kaymanın zevki bambaşka. Çeşitli misafirhanelerin ve üç otelin bulunduğu bölgede aynı zamanda av, trekking, safari gibi çeşitli faaliyetler de yapılıyor.

Ilgaz Kayak Merkezi Pist Haritası

Ilgaz Kayak Merkezi Pist Haritası

Zigana /Gümüşhane
Zigana kayak merkezi Trabzon’a 60 km, Gümüşhane’ye 40 km uzaklıkta. Kayak merkezinde 1 adet teleski, bir adet baby-lift tesisi ile kayak evi bulunuyor. Tesis 661 metre uzunluğunda, 843 kişilik. Kayak mevsimi Aralık-Nisan arasında. Kar kalınlığı 100-150 cm. Ulaşım özel vasıta veya yolcu otobüsleri ile sağlanıyor. Genellikle ormanlık alan ile kaplı olan kayak merkezinde kayak alanları 1900-2500 m yüksekliklerinde ve çim ile kaplıdır. Kayak sezonu Aralık ayında başlar ve Nisan ayına kadar devam eder. Kar kalınlığı 100-150 cm.dir. ayak Merkezinde bir Kayak Evi bulunmaktadır. Kayak Merkezinde bir adet teleski, bir adet Baby-Lift tesisi bulunmaktadır. Tesisin uzunluğu 661 metre kapasite ise 843 kişi/saattir. Kayak pistinin genişliği 100-200 metre ve ortalama meyil %20 dir.

Bubi Dağı  / Güneykaya  – Eleşkirt Ağrı
Ağrı şehir merkezine 18 km. uzaklıkta. Bin 227 metre uzunluğunda, 600 kişilik bir teleski, 1 adet alt istasyon binası içinde oturma salonu bulunuyor. Kayak mevsiminde kar kalınlığı 1-2 metreyi buluyor. Orta ve zor pistlere sahip merkezde kayak mevsimi Aralık-Nisan ayları arasında.
Ağrı Eleşkirt Güneykaya kayak merkezinde bir Otel, iki Günübirlik Tesis
bulunmaktadır

Elmadağ / Ankara
1850m. Şehir merkezine 20 km. mesafede olan tesise üniversite araçları ile de ulaşmak mümkün. Kayak sezonu Ocak ve Mart aylarıyla sınırlı olan tesis, sezon dışında da hizmet verebilmektedir. Elmadağ’ın kuzey yamaçlarında, 1850 ile 1500 m. yükseklikler arasında olan bölge ağaçsızdır ve alpin çayırlarla kaplıdır. Kar kalınlığı 30 ile 60 cm. arasında değişmektedir. Kayak alanının uzunluğu 900 m, genişliği ise 200-250 m. arasındadır. 720 kişi/saat kapasiteli 548 m. uzunluğundaki teleski kayak severlerin hizmetindedir. ODTÜ-Hacettepe-Ankara Üniversiteleri ile Gençlik ve  Spor Genel Müdürlüğü’ ne ait kayak evi ve Turizm Bakanlığı‘  na ait Turban otel ve şahıslara ait iki restoran  bulunmaktadır. Tesislerde kapalı yüzme havuzu, sauna, diskotek ve restoran mevcuttur. Hava kuvvetlerine ait teleski tesisi, kar üstü aracı ve  kafeterya hizmet vermektedir. Sağlık Ocağı, ambulans, helikopter alanı ve kar aracı yok Turban Oteli şahıslara devredilerek yatak kapasitesi artırılmıştır. Hava kuvvetlerine ait teleski tesisi,kar üstü aracı ve kafeterya  mevcuttur.

Bitlis
Kayak merkezi Bitlis şehir merkezinin içinde yer alıyor. Bir kayak evi ile bir teleski tesisi bulunuyor. Tesisin uzunluğu 725 metre, kapasitesi ise 710 kişidir. 1000 metre uzunluğunda orta ve zor pist yer alıyor. Kayak mevsimi Aralık-Nisan ayları arasında ve kar kalınlığı 1-2 metredir.

Yolaçtı/ Bingöl (Kurucadağ) 
Bingöl şehir merkezine 25 km. mesafede, ana yol güzergahında. 925 metre uzunluğunda 499 kişilik bir teleski mevcut. Merkezde bir de kayak evi bulunuyor. Pist uzunluğu 1000 metre acemi ve ileri düzey kayakçılar için. Alt istasyon bin 650, üst istasyon bin 890 metre. Ulaşım otobüs ve özel araçlarla sağlanıyor. Kayak Merkezinde bir kayak evi bulunmaktadır.
Konaklama ve diğer hizmetler için şehir içindeki yerlerden yararlanılmaktadır.
Hotel Tatvan Kardelen : 0434 827 95 00
Bitlis Kayak Merkezi telefon numaraları:
0434-226 87 55 ve 0434-226 63 55

Elazığ / Sivrice – Hazarbaba
Sivrice İlçesi sınırlarında Hazarbaba Dağı’nda bulunan merkez, Elazığ’a 25 kilometre uzaklıkta. İki bin 347 metre zirvesi bulunan Hazarbaba Dağı’nda normal kış koşullarında kar kalınlığı 100-200 santimetre civarında. Kayak sezonu aralık ayında başlıyor ve mart ayına kadar devam ediyor. Tesisin mevcut tele-ski tesisi, 2000 yılında büyütülerek 1700 metreye çıkarılmış, kayak pisti geliştirilerek amatör ve profesyonel kayakçılara rahat kayma imkanı sağlamış. Elazığ Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezinde kayak için horizantal 8 pist bulunuyor. Kayak pistleri 3 km. uzunluğunda. Slalom gerktiren zorlu inişleri olan hazarbaba kayak tesisleri en zorlu pistler arasında yer almaktadır..
Kayak merkezine 6 km.  uzaklıkta bulunan Hazar gölü kenarında bulunan 100 yataklı Mavigöl ve 150  yataklı Turpol otellerinde konaklama imkanları var.

İrtibat:
0536 369 97 71
0424 411 26 15
0424 411 24 09

Sakaltutan / Erzincan-Bolkar
Erzincan’a 40 km. mesafede, Bolkar dağlarında kurulu. Kayak merkezinde 1050 metre uzunluğunda, 1200 kişilik bir teleski tesisi ile, 300 metre uzunluğunda baby-lift tesisi ve bir de kayak evi bulunuyor. Pist uzunluğu 1100 metre ve orta-zor düzeyde. Kayak mevsimi Aralık-Nisan arasında. Kar kalınlığı 60-100 cm. Ulaşım yolcu otobüsü veya özel vasıta ile sağlanıyor. Kayak merkezlerinde gündüzler spor yaparak ve kış güneşinden faydalanarak geçiyor. Geceler için azda olsa turistik tesislerde özel eğlenceler düzenleniyor. 

Bozdağ / İzmir – Ödemiş
Tesis, İzmir ili, Ödemiş İlçesi, Bozdağı Köyü sınırları içinde Bozdağı’nda kurulu bulunuyor. İzmir’e 110 kilometre uzaklığında olan merkezde, aralık ayından mart ayına kadar kayak yapılabilmekte. Kayak alanları 1700-2157 metre yükseklikleri arasında.Özellikle dağın kuzeye bakan yamaçlarında Alp disiplini kayak uygulamaları yapmak için elverişli ortam bulunuyor.
Bozdag Kayak Merkezi Oteli, Balçova Termal tarafından işletilmektedir.
Şömineli şark köşeli dağ ve ova manzaralı, hafta sonları canlı müzikli çatı barı ile hizmet vermektedir. Bozdağ Kayak Merkezi telefon numaraları:

232.544 09
232.259 14 00
533.6641151

 

 Kayak merkezlerine ait güncel kar seviyelerini öğrenmek için ise http://www.deretepe.net/faydali-bilgiler/kayak-merkezleri-guncel-kar-kalinliklari/   linkine tıklamanız yeterli.

 

Son Aramalar

uludağ pist haritası, uludağ pistleri, palandöken kayak merkezi, uludağ kayak pistleri, kartalkaya pist haritası, uludağ pistler, kartalkaya pistleri, dorukkaya pist haritası, erciyes kayak merkezi, uludağ oteller haritası, uludağ kayak pistleri haritası, uludağ haritası, uludağ pist, kartalkaya pistler, ılgaz pist haritası, dorukkaya pistleri, elmadağ kayak merkezi, kartalkaya pist, uludağ kayak pisti haritası, uludag kayak, uludağ kayak haritası, erciyes pist haritası, uludag otel haritası, ılgaz pistleri, palandöken pist haritası

4 üzerine düşünceler “Türkiye Kayak Merkezleri ve Pist Haritaları

 1. DağAşan Yazının Yazarı

  5 Şubat 2012 tarihinde Elmadağ Kayak Merkezine gittik. İzlenimlerimiz şöyle:
  Kar seviyesi uygun.
  Pist Yeni başlayanlar için çok dik. Fakat yarı seviyesine kadar çıkıp öğrenilebilir. En tepeye çıkmak zor olabilir. Yeni başlayan snowboard’cılar için ise t-bar sıkıntılı olabiliyor.
  Çıkış fiyatı : 20 T-bar Teleski çıkışı = 25TL
  Kayak Kiralama : 40 TL (Günlük) – 10TL (Saatlik) Pazarlık yaparak 25 TL/gün kiraladık.
  Kızak Kiralama 10 TL Saatlik
  Sabah 10 civarı ve pazar günü gitmemiz nedeniyle 44-45 numara kayak ayakkabısı bulmakta zorluk yaşadık. Kayaklar ise eski, uzun ince yapıda olan hız kayaklarından veriyorlar. Dik pist için oldukça sıkıntı yaşatıyor, manevra yapmak zorlaşıyor .
  20 Dk’da şehir merkezinden pist kısmına ulaşılabiliyor. Yollar açık.
  Genel olarak , Ankara’da yaşayanlar için karın iyi olduğu sezonda gidilebilir. Erken vakitte gitmek uygun kayak takımı seçmek için iyi olur.
  Kar üsünde sucuk-ekmek yapmak için de gidilebilir. Kayak merkezine yaklaştıkça sağda solda çok mangalcı göreceksiniz.

 2. GUNES Bekir

  Guzel bir tanitim
  Bazi zamanlar detayli bilgiler gerekiyor
  Ornegin: standart otel fiyatlari, kayak kiralama standart fiyatlar
  Bekir GUNES
  0033607245244

 3. Geri İzleme: Schladming 2013’ü Nasıl Bilmezdik? – Sportif Eyyorlamalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.