Türkiye geneli hız kameraları, radarlar ve mobeseler

Şehir içi ve şehirler arası yolculuk yapan deretepe.net okurlarına yardımcı olması amacıyla , Türkiye genelinde bulunan hız kameraları , radalar ve mobeselerin yerlerinini gösteren speedcam.txt  ve speedcam.kml dosyalarını paylaşıyoruz.

İsterseniz navigasyon cihazınıza  speedcam.txt’yi yükleyerek  radarlara veya hız kameralarına yaklaştığınızda size bilgi vermesini sağlayabilir, isterseniz speedcam.kml dosyasını Google Earth ile açarak bunların yerlerine haritadadan bakabilirsiniz.

igo navigasyon cihazını bilgisayara bağlantı yaptıktan sonra için speedcam.txt dosyayını kopyalayacağınız yer :

PND\GPS\CONTENT\SPEEDCAM

bu dizine dosyayı kopyaladıktan sonra, navigasyon cihazının başlangıç menüsü içinde bulunan AYARLAR  menüsüne, sonra UYARILAR ‘a giriyoruz. Cihaz GPS sinyali almaya başladıktan sonra HIZ KAMERASI UYARISI bulunuyor. Bunu işaretliyoruz.

Hız kameraları , radarlar ve mobeseler dahil güncel 932 nokta işaretli verileri indirmek için aşağıdaki linklere sağ tuş tıklayıp farklı kaydediniz. .

speedcam.txt

speedcam.kml

 

Bu dosyalar bilgi sahibi olmanız için paylaşılmıştır. Lütfen hız sınırlarına uyalım.

 

Son Aramalar

türkiye radar haritası, igo8 2012 türkiye haritası, igo 8 2012 türkiye haritası, igo8 2012 güncel harita, radar gösteren navigasyon, navigasyon radar noktaları, radar yerleri 2012, igo8 2012, navitech radar noktaları, türkiye radar noktaları, igo8 2011, igo 8 türkiye haritası 2012, igo 2012 türkiye haritası, radarları gösteren navigasyon, radar yerlerini gösteren navigasyon, radar noktaları 2012, radar haritası, igo8 türkiye haritası 2012, türkiyedeki radar noktaları, karayolları radar noktaları, mobeseler, igo8 türkiye haritası 2011, radar yerleri, igo8 2012 türkiye, radarlar

8 üzerine düşünceler “Türkiye geneli hız kameraları, radarlar ve mobeseler

 1. bülent batır

  gerçekten çok iyi olmuş ben navitech navigasyona yükledim gayet iyi çalışıyor yalnız radarların yerleri tam yerinde değil ya biraz önde veya çok az geride bunları düzeltmek mümkünmü emeğine sağlık

 2. caferkaraguzel

  radar ve mobese kameraların gorulmesı veya uyarması trfık acısından sakıncalımı

  1. DağAşan Yazının Yazarı

   Merhaba, yasada şöyle yazıyor :

   Hız sınırlarının aşılıp aşılmadığını, tespit etmekte kullanılan cihazların yerini tespit veya sürücüyü ikaz eden her türlü cihazın imalı, ithali ve araçlarda bulundurulması yasaktır.

   Yeni nesil navigasyon cihazlarında bu veriler kullanılıyor. Bununla ilgili yönetmeliği inceleyip size dönüş yapacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.