GELENEKSEL FUAR ZİYARETİMİZ: Eurasia Moto Bike Expo 2014

Uzun bir aradan sonra herkese selamlar… Bu seferki ara gerçekten uzun olmuş, gezmekten yazmaya vakit bulamamışız galiba. Gerçi dünya telaşı hiç bitmiyor. En büyük bahanemiz ise Deretepe.net’ in göz bebeği kardeşim M.Ali’nin nihayet askere gitmesi. Biz bayanlar böyle bir şeyi tecrübe edemesek de dinlediğimiz askerlik anıları sayesinde, eksileriyle artılarıyla askerliğin erkekler için önemini biliyoruz. 7 Kasım 2013 itibariyle acemi birliğine Kastamonu’da teslim olan M.Ali, şu an Batman Hasankeyf’te.  Son bir ayına girmiş olan askerimizin sağ salim görevini tamamlaması dileğiyle, onsuz yaptığımız geleneksel fuar ziyaretimizi ve bu yazımı kendisine ithaf ediyorum.

Asker oldum piyade, bugün aşkım ziyade:)

M.Ali'nin yemin töreni sonrası.

Ankara’dan gelen ailemin ziyareti motosiklet fuarı tarihine denk gelince, M.Ali’nin de talimatıyla fuara maaile gitmek için yola çıktık. Bu seneki fuar 27 Şubat – 2 Mart tarihleri arasındaydı. 2 Mart Pazar, yani fuarın son günü yağmurlu bir İstanbul trafiğinde fuar alanına ilerlemeye çalışırken yolda baklavasına girilen bir iddia sonucunda kendimizi Bahçelievler’de bulduk. Malumunuz biz Kilisliyiz ve memleket sevdası başka bir şey. İlk önce arada gittiğimiz Kilis Pazarı’na uğrayıp, memleket lezzetlerinden bir alışveriş yaptık. Tabi ki tavsiye ettiğimiz bu mekanı, annem, babam, eşim ve kuzenimden oluşan ekibimizle otantik bir karede ölümsüzleştirmeyi unutmadık.

Kilis Pazarı - Bahçelievler - İstanbul

Kilis Pazarı alışveriş sonrası

Kilis Pazarı’nın hemen yanındaki Baklavacı Maden ise asıl hedefimizdi. Kesinlikle İstanbul’un en iyi künefesi ve baklava çeşitlerini, hatta mevsimine göre katmer ve benzeri diğer Antep yöresi tatlılarını da en kaliteli ve memleketten getirilen malzemeyle üreten, temiz ve uygun fiyatlı bu mekana mutlaka uğrayın. İstanbul Bahçelievler’de ulaşılması kolay olan bu yerde ağzınızı tatlandırın, pişman olmayacaksınız.

Baklavacı Maden - Bahçelievler - İstanbul

Baklavacı Maden ve içeride ağzı sulanan ekibimiz:)

Nihayet fuara ulaştık. Fuar büyük, ekip kabalık ve tarih son gün olunca verimli bir ziyaret yapmamız gerekiyordu. Askerimiz M.Ali’nin yokluğunu, özellikle teknik bilgi konusunda, hem gezerken hem de yazarken hissetsem de, “niyet önemli” diyerek fuar izlenimlerime kıyafetleriyle bir uzay gemisi mürettebatını andıran güzel mankenlerle başlıyorum:

Uzay çağı motorları:)

Babam eski motorculardan. Sokaklarında arabadan çok motosiklet olan Kilis’te büyüdüğünü düşünürsek buna şaşmamak lazım. Zaten bizim M.Ali’nin merakı da babamdan miras. Hatta öyle ki, kırmızı araçta poz verdirdiğim babamın fotosunda, 15 yaşında yaptığı ufak bir motosiklet kazasının hatırası olarak, sol elinin yüzük parmağının kopuk olduğunu görebilirsiniz. Ancak endişeye mahal yok… Parmağı gayet iyi ve boyunluğunun da motosikletlerle alakası yok.

Eski motorculardan kim kaldı?

Yine girişe yakın bir yerlerde en sevdiğim renk olan yeşilin hakim olduğu bu standı görünce dayanamadım. Tam da yemyeşil giyindiğim bir günde, çevre dostu bir araçla karşılaşınca, doğa aşığı deretepe.net cilere bu pozumu vermezsem çatlardım.

Efendim, M.Ali’nin etkisinde mi kaldım bilmem ama Honda’nın yeri başkadır bizde. Gerek kapladığı alanın büyüklüğü, gerek birbirinden farkı modelleri, gerek sahne şovları ve gerekse mankenlerinin spor şık tarzı ile Honda yine en çok vakit geçirdiğimiz markalardan biri oldu.

 

 

Her ne kadar tam onun tarzı olmasa da bu kamuflaj boyalı modeli görünce M.Ali için bir kare çekmeden edemedim.

Sıra TVS’nin şortlu ablalarında. Apache denince yıllardır kafamda hep sarı canlanırdı. Fıstık yeşili Apache ile poz veren fıstık gibi ablalara teşekkür ediyoruz.

 

Bizim Onur birkaç senedir şehir içi işe gidip gelmek üzere Apache almaya niyetli. Lakin gerek kullanıcı yorumları, gerekse deneme sürüşleri hep titreşimin fazla olması kanaatiyle sonuçlandığından bir türlü içine sinip de alamadı. Ancak bu sene çıkan modellerde titreşim sorununun büyük oranda çözüldüğü iddiası üzerine kendisi yine kafamızdaki sarı Apache üzerinde pozunu verdi.

Bu fuar ya harbiden yeşildi ya da benim gibi bir yeşilseverin algıda seçiciliği tavan yapmıştı.

Eurasia Moto Bike Expo 2014

Yeşil, yemyeşil, hep yeşil...

Gelelim hayallerimizin motosikleti İnazuma’ya.  Teknik bilgi veremediğimi üzülerek söylemiştim. Lakin İnazuma’nın koltuk kısmı bir hayli rahat olsa gerek ki, bu ziyaretçimiz bir türlü üstünden inmediği için kendisiyle beraber fotoğrafladık İnazuma’yı.

Eurasia Moto Bike Expo 2014, Siyah Suzuki İnazuma

Yakın zamanlardaki favorimiz: Suzuki INAZUMA

İnazuma’ya ilgi hayli büyüktü. Ancak fiyatlara gelen zamları düşünürsek bu ilgi satışlara ne kadar yansır tartışılır. Bizim Onur bu seneki fuarda ilk kez gördüğümüz beyaz İnazuma ‘yı M.Ali’nin yerine de inceledi.

Eurasia Moto Bike Expo 2014, Beyaz Suzuki İnazuma

Onur'un İnazuma'yla buluşması.

Mondial’den sonra CBF’ten önceki motorumuz Aquila’yı ben çok sevmiştim. Fuarda inceleyip, sıfırını almıştık yıllar önce. Gerçi bir artçı olarak titreşimden az çekmedim ama Onur’un haberim olmadan satmasına da üzülmüştüm. Kendi de özledi herhalde ki hasret giderdi Aquila ile.

Eurasia Moto Bike Expo 2014, Hyosung Aquila

Chopper olsun, çamurdan olsun!

Bu kadar yeşil ve doğa dostu olmaktan bahsetmişken çocukluğumuzun Mercedesleri bisikletleri de es geçemeyeceğim. Hem çevreyi korumak hem spor yapmak adına aslında çok önemsediğim bisiklet kullanımını, yaşadığımız büyük şehirlerde maalesef sadece hayal etmekle yetiniyoruz.

Eurasia Moto Bike Expo 2014, bisiklet

Hey gidi çocukluğum, patlayan lastiklerim, gevşeyen zincirlerim:)

Efendim, hem aileden hem eş durumunda motosiklet aleminin içinde yer alan bir bayan artçı olarak her türlü aksesuar ve yol tecrübesine sahibim. Ancak hala ehliyetimi almış değilim. Sanırım bu yaz bu işi halledip ufaktan bir scooter ile çarşı – pazar yaparak, işe giderek bu dünyaya girmenin zamanı geldi. Haksız mıyım sevgili okurlar, yakışmamış diyen yalan söyler vallahi:)

Eurasia Moto Bike Expo 2014, Nostalji Scooter

Nostalji Scooter'ın su yeşili rengine de bayıldım...

 

Eurasia Moto Bike Expo 2014, Yamaha Scooter

Hevesli taze:)

Fuarın bitişine oldukça az bir zaman kala gezimizi tamamlayıp, tatlı bir yorgunlukla evin yolunu tutarken sizleri de fuardan diğer karelerle baş başa bırakıyorum. Her ne kadar bu fuarda yanımızda olmasa da, Nisan sonundaki Motoshow’a M.Aliciğim ile gitmek kısmet olursa yeni bir fuar yazısında görüşmek dileğiyle, bizi izlemeye devam edin:)

Eurasia Moto Bike Expo, Yuki, melek stand hostesi

 

Eurasia Moto Bike Expo, Discover

 

Eurasia Moto Bike Expo, ATV, Arctic Cat, Wildcat

 

Eurasia Moto Bike Expo, Yamaha, XMax

 

Eurasia Moto Bike Expo, Korlas, Seksi Manken

 

Eurasia Moto Bike Expo, Suzuki, RGSX

 

Eurasia Moto Bike Expo, Asya Motor, Sarı Efsane

 

Eurasia Moto Bike Expo, BMW

 

Eurasia Moto Bike Expo, SYM, güzel manken

 

Eurasia Moto Bike Expo 2014, Dragster

 

Eurasia Moto Bike Expo 2014, Yamaha, WR125X

 

Eurasia Moto Bike Expo 2014, Suzuki

 

Eurasia Moto Bike Expo 2014, Kanuni

 

Son Aramalar

suzuki inazuma beyaz, kanuni nostalji motor, inzuma nasıl?, kanuni gt 170r, kanunı gt 170, suzuki inazuma mavi beyaz, korlas eurasıa motorbike, inazuma gorseller, istanbul 2014 moto fuar hostes, kanuni 170 r, kanuni 170 R motor, Taytli taze gozel korpeler, 2014 motoplus mankenleri, kanuni gt170r nasıl, mondial gt 170, nostalji motor, motobike expo, motoplus fuar hostesleri, motor Apache sıfır fiyatları, motorcu liseli kızlar, urfa kizlar arap resimleri, turkiyede meshur olan esyalarin haritada gosterimi, tvs apache fistik yesil, tvs apache fuarı düzce, yuki 250 atv

Bir düşünce üzerine “GELENEKSEL FUAR ZİYARETİMİZ: Eurasia Moto Bike Expo 2014

  1. Nazlı Elif

    Bu kadar özenle hazırlanmış bir sitenin köşe yazılarına bir yorum bile atılmamış olması çok büyük haksızlık… Yine dayanamayip ben yorum yazacağım ? …Harika ötesi bi yazı olmuş ellerinize sağlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.