kamp

Misafir yazar : İlk Kamp Maceram..

Misafir yazar : İlk Kamp Maceram..

Genç bir kampçının kaleminden ilk kamp macerası.. Çoğumuzun henüz 20’lerinde bile değilken olduğumuz gibi.. Hevesli, istekli, enerji müthiş.. öğrenmeye, zorlanmaya, maceraya aç, öğrenciyiz, para yok veya az 🙂 Ama doğa çağırıyor insanı kaçında olursan ol.. Misafir yazarımız ve aynı zamanda kuzenim Yusuf’un ilk kamp macerası.. Ben okurken çok keyif aldım, kimbilir kendisi yaşarken ve yaşadıklarını yazarken ne kadar keyif almıştır..

Türkiye’deki Milli Parklar – Bölüm 2

Türkiye’deki Milli Parklar Yazısının ilk bölümüne http://www.deretepe.net/faydali-bilgiler/turkiyedeki-milli-parklar/ adresinden erişebilirsiniz.   Ilgaz Dağı Milli Parkı (Kastamonu) Batı Karadeniz Bölgesi’nde, Çankırı ve Kastamonu il sınırları içerisinde yer almaktadır. Milli parka, park içerisinden geçen Çankırı-Kastamonu devlet karayolu ile ulaşılır. Milli park Kastamonu’ya 45…

Ilgaz Dağı Milli Parkı Gezisi ve Hacettepe Tırmanışı

Ilgaz Dağı Milli Parkı gezimizi ve Küçük Hacettepe tırmanışımızı anlattığımız gezi yazımızdır. Ilgaz Dağı’nda 1 gece kamp yapılmıştır. Karanlıkdere mevkii, Ilgaz Dağı Kış Sporları Merkezi ve Küçük Hacettepe gezilen yerler arasındadır. Gezi boyunca küçük bir de macera yaşanmış, orman içinde sık sık ayı izlerine rastlanmıştır.