Türkiye’nin Güzelliklerini Keşfetme Zamanı

Türkiye’nin Güzelliklerini Keşfetme Zamanı

Binlerce yıllık kültürlere ev sahipliği yapan Anadolu toprakları, barındırdığı güzelliklerle dünyanın birçok noktasından milyonlarca turisti kendine çekiyor.

İster günübirlik turlar ile gidin isterseniz özel bir zaman dilimi oluşturun ama mutlaka ülkemizin sayısız güzelliklerini keşfetmek için kendinize zaman ayırın. Özellikle Kapadokya turları, Ege ve Akdeniz turları, Karadeniz turları son yıllarda en popüler olan rotalar arasındaki yerini alıyor. Peki yurtiçi turu seyahatinize nereden başlayacaksınız? Ben size birbirinden güzel 3 turu öneriyorum. Şimdi sırasıyla gidelim isterseniz.

1) Karadeniz turları

karadeniz

Yaylaları, dağları, hırçın denizi, vadileri, sahilleri, dereleri ve köprüleriyle size bambaşka bir dünyanın kapılarını açan Karadeniz, hem ruhunuza hem de vücudunuza hitap edecek bir rota sunuyor. Baştan başa Karadeniz turu yapabilir ya da sadece Rize, Giresun ve Trabzon’u gezerek bile doğa ile iç içe olma fırsatı yakalayıp, bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Eğer çok fazla vaktiniz yoksa, Safranbolu, Amasra, Bolu gibi şehirleri gezerek mini bir Karadeniz turu da yapabilirsiniz. Özellikle bahar aylarında gezebileceğiniz en ideal yerlerden biri

2) Ege ve Akdeniz Turları

ege akdeniz

Uygarlığın doğduğu topraklar olarak bilinen Ege ve onun güzel komşusu Akdeniz binlerce yıllık kültürün beşiği olan bir konumda bulunuyor. Çanakkale’den Antalya’ya kadar birbirinden güzel vadiler, kanyonlar, sahiller, dağlar ve şelaler barındıran bu rota hemen herkesin yapması gereken bir yolculuk saklıyor. Üstelik öyle ki, sıcacık insanları, sevimli mimarileri ve tarihi özellikleri de üstüne cabası. Son yıllarda popüler olan Bozcaada, Ayvalık; her dönem ünlülerin ve sosyetenin uğrak mekanı olan Çeşme ve Bodrum; macera sevenlerin ve farklı bir tatil yapmak isteyenlerin akın ettiği Kaş, Fethiye ve dünyaca ünlü Antalya bölgesi yurtiçi gezileri arasında görülmesi gereken yerler.

3) Kapadokya Turu

kapadokya

Ülkemizin iç kesimlerinde, yani İç Anadolu’da gezilecek yerler saymakla bitmez. Ancak bunlar arasında en popüleri ve dünyaca ünlü olan Kapadokya’nın yeri ayrıdır. “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya, peribacaları ve kendine has mimarisi ile birçok insanın hayranlık duyduğu bir seyahat fırsatı sunar. 5000 yıldan fazla geçmişi ile yer altı mağaralarının ve dünyadaki en eski kiliselerin olduğu Kapadokya, milyonlarca yıl öncesinde yaşanan volkanik hareketler sonucu bölgeyi kaplayan lavların aşınmasıyla oluşmuş bir yerdir. Burada çok farklı atmosferdeki otellerde konaklayabilir, seramik ve halı yapımı atölyelerini gezebilir, çanak – çömlek kurslarına katılabilir ve hemen her yerde görebileceğiniz mağaraları gezebilirsiniz.

Son Aramalar

doğa güzellikleri ile ilgili hikayeler, ankaradan günübirlik gidilecek yerler language:tr, facethq, Kara deniz sahilleri

Bir düşünce üzerine “Türkiye’nin Güzelliklerini Keşfetme Zamanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.