Pembe Kayalar - Kefken | Kerpe | Çadır Kamp Alanı | Kumcağız | Batı Karadeniz Sahilleri |

Pembe Kayalar – Kefken

Post image of Pembe Kayalar – Kefken

Temmuz 2011

Kerpe – Kefken civarları özellikle İstanbul, İzmit ve Sakarya’da yaşayanların denize girerek haftasonlarını geçirebilecekleri veya Antalya ve Ege sahillerinden sıkılanların alternatif tatil yeri ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, yeşille mavinin iç içe girdiği güzel bir bölge. Konum olarak Sakarya’nın kuzeyinde Karadeniz kıyısında bulunuyor. Bölgede gezilecek pek fazla yer yok, ancak doğası güzel. Tabi Karadeniz olduğu için Akdeniz sahillerinde alıştığınız o ılık suyu beklemeyin. Deniz soğuk ve denizanası var. Denizi beğenmedim. Sanırım Karadeniz yüzmelik değil manzarasını seyretmelik bir deniz :) Ayrıca yörede kesinlike kamp düşünmeyin. Çadır kampı için uygun yerler yok. Tatilinizin zehir olmasını istemiyorsanız pansiyon veya otelleri tercih edin. Bölgede bulunan -sözde- çadır kamp alanları sıkışık, diğer çadırlarla dipdibe, çevre temiz değil, tuvaletler ve duşlar temiz değil, sık sık su kesintisi yaşanıyor, su gelse bile tazyikli değil (Kandıra veya İzmit Büyükşehir Belediyesi olabilir, buradan yöre ile hangi belediye ilgileniyorsa saygılarımı iletiyorum). Bütün bunlara rağmen çadır için fiyatlar uygun da değildi.

Bölgede görülmeye değer en meşhur yer pembe kayalar. Kefken’in biraz ilerisinde Cebeci tarafında bulunuyor. Zaten kime sorsanız yolu tarif ediyor.

Buyrun fotoğraflar..

jeolojik oluşum

hey gidi karadeniz

bakir koy

pink rocks

köpüren dalgalar

pink rocks

jeosit

pink rocks

ters ışık fotoğrafçılığı

denizde akşam güneşi

sunset from pink rocks

Son Aramalar

yhs-fh_lsonsw, kefken çadır, kefken bungalov evleri, kerpe çadır kent, kefken, kefken gece hayatı, pembe kayalar, kefken cebeci, kerpe bungalov evleri, sakarya pembe kayalıklar, kerpe görseller, kumcağız çadır kent, kefkende çadır fiyatları, kefkende cadır, kefken bungalov, pembe kayalıklar, pembe kayalar tarihi, kefken de çadır, izmit kefken çadır, izmit kefken çadır kent, kerpe pembe kayalar, kefken çadırlar kaç tl, kefken cebeci çadır fiyatları, izmit cebeci, kefken cebeci çadır

8 Yorum


Yorumlar
Ağu 12, 2011
10:09
#1 jale :

Manzara çok güzel gözüküyor bu konuda hem fikiriz ;) deniz anaları olduklça fazla karadenizde böyle yerlere gideceksek pansiyon motel daha uygun sanırım dediğiniz gibi.Pembe kayalıklarda gerçekten buradan çok güzel gözüküyor gün batımı ve gün doğumunu seyretmek süper olur…Devamını bekliyoruz…

Ağu 12, 2011
10:21
#2 Onur :

Yazın çok gerçekçi ve aydınlatıcı olmuş… Yazıdan da anlaşılıyor ki, kamp yapılmış ve can sıkılmış :) Ama gene de doğa güzeldi.

Ağu 12, 2011
11:36
#3 Blnt :

Biraz sert olmakla beraber gerçeği yansıtıyor denebilir.Daha önce başka yerlerde daha profesyonel alanlarda kamp yapanlar için tabi ki birçok sıkıntısı olan bir bölge.
En azından GECE HAYATI çok hareketli:) Gece boyunca gürültü yapan ailelerden,bağırıp kavga eden gençlerden,uluyan köpek sürülerinden,gecenin 3:30 unda mangal kurup sabah 06:00 da denize girenlerden pek uyku uyunamıyormuş diye duyduk :)

Ağu 12, 2011
13:10
#4 Hüseyin :

Kesinlikle çadır kampı için uygun olmayan bir yer.Sadece doğası güzel olduğu için günübirlik gidilip görülmesi gereken bir yer.

Ağu 12, 2011
14:20
#5 gezgin :

Böylesine harika bir doğa içindeki bu ilgisizlik beni üzdü. Hizmet daha iyi olabilirmiş. Doğası için görülmeye değer bir yer

Ağu 13, 2011
23:34
#6 Assolist :

Ülkemiz güzel ama kıymet bilene… Gezginler iyi dinlesin, bizzat gittim, yaşadım, söylüyorum: Kerpe ve Kefken yeşil-mavi, deniz iyi, büyük şehirlere yakın, değişik bir Karadeniz eyvallah.Ama gitmeden önce okuduğunuz her şeye gördüğünüz her resme inanmayın. Çadır işini tamamen unutun, günlük 100 lira bile versen ne temiz bir tuvalet bulursun ne de insan gibi insan. Söyleyecek şeyim çok ama kısa kesmeye çalışıyorum. BENİM ÖNERİM 2 EN FAZLA 3 GÜNLÜK BİR PLAN YAPILIP KERPE, KEFKEN, ŞİLE VE AĞVA BİR ARADA ÇIKARILMALI, ÇADIR KURUP REZİLLİK ÇEKMEK YERİNE GİTMEDEN ÖNCE YÖRENİN DOĞAL GÜZELLİKLERİ VE VARSA TARİHİ-YÖRESEL YERLER, HEDİYELİK EŞYA, MUTFAK VE PAZAR YERİ ARAŞTIRILMALI, DENİZ ÖNCELİK OLMAMALI, ARABANIZ MOTORUNUZ VE PARANIZ ARADIĞINIZI BULAMADIĞINIZDA BİR SONRAKİ NOKTADA YENİ UFUKLARA AÇILMAYA HAZIR OLMALI! Gitmeden önce ve gittikten sonra çok şey okudum, iyi planlamayla gidersen güzel vakit geçirisin, yoksa sahil şeridinin insanlarından medeniyet, belediyesinden hizmet bekleme! Aslında çok güzel değerlendirilecek, el atılsa süper bir gezi yeri ve gelir kapısı olacak noktalar var ama icraat yok. Bitti, bu kadar…

Ağu 13, 2011
23:41
#7 Assolist :

Bu kadar saydıtan sonra kısa bir genel kültür bilgisi: Sertab ERENER 2010’daki “Rengarenk” albümünün çıkış parçası “Koparılan Çiçekler” klibini Kerpe Kayalıkları/Kartal Kaya/Mağaralar vs gibi isimleri olan, tam ve net isminin ne olduğunu bir türlü bulamadığım ama güzel mağaralı yerde çekmiş. Klibi internet ortamında bulup izleyebilir az da olsa arkada görünen yerin bizim gittiğimiz, yukarıda da ilk fotoğraftaki yer olduğunu görebilirsiniz.

Oca 28, 2012
15:46
#8 Ebru :

Bazı fotoğraflara bayıldım!

Yorum Yazınız

Önceki Yazı
«
Sonraki Yazı
»


www.deretepe.net