Nuh’un Gemisi Şırnak’a Gelebilir

Birlik, filmde kullanılan geminin Amerika Panama’dan getirilerek Cudi Dağı’na yerleştirilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Cudi Dağı’nda Milli Park kurulması için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvuruda bulunduklarını kaydeden Birlik, şöyle dedi:

“Geçmişte yaşanan sıkıntılardan dolayı bölgemizde yatırımlar işlemiyordu. Allah’a hamdolsun şimdi güzel bir barış süreci var. Bu barış sürecinden faydalanmak istedik. Şırnağımız için böyle bir şeyin şart olduğunu düşündük. Girişimlerimize başladık. Sayın Başbakanımıza, bu projeyi sunmayı düşünüyoruz. Bu konu hakkında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da başvurumuz oldu.”

“Çanakkale’ye Truva Atı nasıl Yunanistan’dan getirilmişse, ‘Nuh: Büyük Tufan’ filminde kullanılan gemiyi de Şırnak’a getirmeye çalışacağız” diyen Birlik, geminin getirilmesi halinde bunun Türkiye ve Şırnak için büyük bir tanıtım olacağını kaydetti.

Son Aramalar

nuhun gemisi nerede battı, nuhun gemisi nerededir, nuhun gemisi planı, nuhun gemisi şırnak foto, nuh\un gemisi nerede, nuh\un gemisi nerede battı, şırnak nuh gemisi ile ilgili en güzel logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.