Hava Durumu Tahmin Siteleri

Gezi planınında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri, gezi planının yapıldığı tarihteki hava durumudur. Biz gezginler için havanın karlı, yağmurlu, ya da güneşli olması , giyeceğimiz ve yanımıza alacağımız kıyafetleri ayarlama konusunda fikir verir. Özellikle kamplı gezilerde ve motosiklet gezilerinde hava durumu büyük önem arz etmektedir.

Hava durumunun gün içerisinde bile değiştiği bu mevsimde Meteoroloji Genel Müdürlüğü sitesinin (nitekim bu günlerde tahminleri tutturamıyor) yanında , başarılı hava durumu tahminleri yapan siteler olduğunu bilmeniz ve buralardan hava durumu tahmini almanız, yapacağınız faaliyetlerde beklediğinizden farklı hava koşullarıyla karşılaşma ihtimalinizi en aza indirecektir.

http://www.accuweather.com  yüksek doğrulukla hava tahmini yapan site güzel grafikleriyle Türkçe içerik sunmaktadır.

(http://www.accuweather.com/tr/tr/turkey-weather adresinden Türkiye haritasına direk ulaşabilirsiniz. )

www.wunderground.com   veya  Türkçe içeriğe erişebileceğiniz http://turkish.wunderground.com/

detaylı tahmin raporları sunan bir sitedir. (Türkçe karakter kullanmadan il veya ilçe isimleri aratmanız gerekiyor)

 

www.weather-forecast.com  sitesi ise avrupaya yönelik tahminlerinde başarılı http://www.weather-forecast.com/countries/Turkey  adresinden Türkiye’deki şehir ve ilçelerin hava tahminlerini bulabilirsiniz. Ayrıca http://www.weather-forecast.com/maps/Turkey  bölümünde ise belirttiğiniz kriterlere göre (Bulut , rüzgar ve sıcaklık ) keyifli animasyonlar yapabilmektedir.

İnternette onlarca hava tahmin sitesi bulunmaktadır. Ne kadar çok gezerseniz o kadar çok kafa karıştırıcı oluyor.  En güzeli bu üçü arasında dolaşmak, emin olduğunuz bir tanesini takip etmek.

Tabiki Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sitesi hava tahmin linkini vermeden de geçemeyiz 🙂

http://www.mgm.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx

 

Keyifli geziler dilerim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Aramalar

accuweather ankara, yabancı hava durumu siteleri, hava durumu siteleri yabancı, yabancı hava tahmin siteleri, hava durumu siteleri, accuweather mersin, en iyi hava tahmini yapan site, hava tahmini siteleri, hava durumu veren siteler, hava tahmin siteleri, hava durumu veren yabancı siteler, EN İYİ HAVA DURUMU SİTELERİ, accuweather gaziantep, hava durumu yabancı siteler, hava durumu tahmin siteleri, beşgünlükhavadurumu, en iyi hava tahmin siteleri, yabanc hava durumu siteleri, en iyi hava tahmin sitesi, yabancı hava tahmin sitesi, hava tahmin durumu, en iyi yabancı hava durumu sitesi, ağaçsız şehir öyküleri, en ıyı havadurumu sıtesı, accuweather com yurt geneli hava durumu

7 üzerine düşünceler “Hava Durumu Tahmin Siteleri

  1. blnt

    accuweather’in başarılı tahminleri yanında devlet meteorolojinin tahmin tutturmaması konusuna da tamamen katılıyorum,hiç duymadığım yeni iki siteyi de de sık kullanılanlarıma ekledim,teşekkür ederim..

  2. MaNaZ

    devlet meteoroloji bence hava tahmini için hiç yatırım yapıp cihaz falan almasın, sallasa daha çok tutturur bence 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.