2013 MOTOSİKLET FUARI

28 Şubat – 3 Mart 2013 tarihleri arasında yine CNR’da motor fuarındaydık. Geleneksel hale getirdiğimiz bu ziyaretimizde ikisi gerçekten motorcu, diğer ikisi manken ve motor sempatizanı, birisi de motorcu olmak için küçük adımlar atan 5 kişiydik (bu sonuncu ben oluyorum). Bizim motorcuların fuar hakkındaki genel izlenimi geçen seneye göre yeterince dolu dolu olmadığı, yeni modeller gelmediği, bazı fiyatların yüksek olduğu yönündeydi.  Ama ne olursa olsun asıl amaç Suzuki INAZUMA’yı görmek, ellemek, koklamaktı. Fuar öncesi, fuar gezisi ve sonrasında uzun süre gündemimizden düşmese de, bu etkinliği sizlerle paylaşmak ancak nasip oldu.

www.motosiklet.net Türkiye’nin en büyük motosiklet forumu. Deretepe.net yazarı ve kardeşim M.Ali de “ferre” nickname i ile forumda aktif bir kullanıcı. Aynı marka ve model motor sahiplerinin alt başlıklar halinde de bir araya gelip (Ör: Honda Innova kullanıcıları) tecrübelerini paylaştığı bu platformun fuar girişinde stand açtığını görünce hemen adamım  “Ferre” yi stand önünde fotoğrafladım.

2013 Motosiklet Fuarı Motosiklet.net Ferre

Motosiklet.net'in Ferre'si: M.Ali MANAZ

Mankensiz bir motosiklet fuarı düşünülemez! Hoş bayanları görüntüleyerek, aksesuarlara hızlıca göz atarak ilerledik.

2013 Motosiklet Fuarı Mankenleri

Fuardan manken görüntüleri

Kymco beğendiğimiz markalar arasında. M.Ali’nin (bundan sonra Ferre olarak anılacaktır:) şu an kullandığı Honda Innova’dan sonra niyetlendiği motorlara göz attık. İlk önce Kymco Xciting 250i, 250 cc enjeksiyonlu maxiscooter

2013 Motosiklet Fuarı Kymco Xciting 250i

Kymco Xciting 250i

Ardından Xciting 250i’nin abisi diyebileceğimiz Downtown 300i

2013 Motosiklet Fuarı Kymco Downtown 300i

Kymco Downtown 300i

Ve şık bir Kymco ATV yine şık bir ablamızla beraber 🙂

2013 Motosiklet Fuarı Kymco ATV

Kymco ATV ve güleryüzlü hostes

Kymco’dan ayrılıp hemen Ferre’nin bir sonraki motoru olarak düşündüğü diğer marka SYM gts 250i evo’ya yanaştık. Biz bu 250 cc enjeksiyonlu maxiscooter’a yanaştığımızda Ferre çoktan üstüne çıkmıştı:)

2013 Motosiklet Fuarı SYM GTS 250i Evo

Ferre ve SYM GTS 250i Evo

Ardından hemen yanında bu kez de SYM gts 250i’nin abisi ve Ferre’nin “Beni ancak bu keser, ama ne yaparsın, paranın gözü kör olsun” diyerek dalgın gözlerle incelediği, diğer motorcumuz Onur’un hemen arkasına atladığı ve Bülent’le beraber Ferre’yi teseli ettikleri, takdire şayan Max SYM 400i.

2013 Motosiklet Fuarı Max SYM 400i

Deretepe'nin Max SYM 400i incelemesi

Sevgili 400i’nin siyahı ve manken abla birbirine çok yakışmıştı.

2013 Motosiklet Fuarı max SYM 400i

Max SYM 400i'nin siyahı ve hostesin parlak ayakkabıları

400i’den ayrılmak zor olsa da çocukluğumdan beri scooter denince ilk aklıma gelen Vespa ve ardından kendi halindeki chopper Regal Raptor’ı da selamlayarak Honda’ya geldik.

2013 Motosiklet Fuarı Kırmızı Vespa Scooter

Kırmızı olsun, üç kuruş fazla olsun:)

2013 Motosiklet Fuarı Regal Raptor

Regal Raptor ve yırtık taytlı sürücüsü:)

Honda standında Ferre karışık duygular içindeydi. Öncelikle Honda cb125 Ace’e söylendi. “Honda’nın 125 cc, karbüratörlü bu motoru niye çıktı anlamadım, kim alır ki bu motoru?  Karbüratörlü motor mu kaldı, enjeksiyon diye bir şey var. Honda kalitesi-sağlamlığı dışında bir numarası olmayan bir araç”.

2013 Motosiklet Fuarı Honda CB 125 Ace

Honda CB 125 Ace

Hızını alamayıp Honda sh 300i için de demediğini bırakmadı. “Kalitedir, güçlüdür, iyidir, hoştur ama bacak mesafesi çok dar olduğu için üzerinde emanet gibi durduğum, oturuş pozisyonundan dolayı da uzun yolda rüzgârı önden göğsüme göğsüme yiyeceğim bir motosiklettir bence.”

2013 Motosiklet Fuarı Honda SH 300i

Honda SH 300i

Neyse ki ardından Innova’nın varisleri olan modelleri gördü de ortam biraz durulduJ “Honda’nın Innova’dan sonra çıkardığı 125 cc altı cup motorları. Innova gibi kaliteli, evladiyelik motorlar. Zaten cup motorlar,  yapı ve sağlamlık açısından incelendiğinde en dayanıklı motorlar olarak bilinir” şeklinde yorumunu da esirgemedi Ferre’ciğim.

2013 Motosiklet Fuarı Honda Cup Motosiklet

Honda Innova'nın varisleri

BMW standına gerçekten hayran kaldım. Devasa afişler, kartonetler ile görsel açıdan etkileyicydi.

2013 Motosiklet Fuarı BMW

BMW standından başarılı görseller

2013 Motosiklet Fuarı BMW

BMW standından başarılı görseller

Tabi bu stantta hayat farklıydı. Bir motor ve üzerinde resmi bir hostes vardı ki baktık baktık baktık… Sonra çektiğimiz fotoğrafa baktık, düşündük, iç geçirdik. Motorların kralı BMW ABS’li bir scooter yapmıştı. Mükemmel mat mavi rengiyle, kalitesiyle, duruşuyla “Motor da benim, scooter da benim, buraya kadar baktıklarınız 3 tekerli çocuk bisikletleriydi” diyor adeta. Aracın her yeri kalite kokuyor tabi fiyatı da kopuyordu. Bu sebeplerden olsa gerek hostes ablamız diğer manken arkadaşlara kıyasla işini çok ciddiye almıştı. Ne diyelim, BMW’ye de bu yakışır!

2013 Motosiklet Fuarı BMW ABS'li

"Motosiklet da benim, scooter da benim!"

Ve nihayet Inazuma’ya ulaştık. 250cc kategorisinde çıktığı ilk günden beri ailece beğenerek takip ettiğimiz, şu sıralar Türkiye pazarında satışa sunulan 250 cc’ler arasında hemen her konuda başı çeken Suzuki INAZUMA.  Bu motosikleti ilk günden beri internetten o kadar incelemiştik ki fuar, onu yakından görünce gerçek anlamını buldu diyebiliriz. Tabi bizim motorcularla bu stantta ne kadar uzun vakit geçirdik artık siz düşünün.

2013 Motosiklet Fuarı Suzuki Inazuma

Ve işte karşınızda Suzuki Inazuma!

2013 Motosiklet Fuarı Suzuki Inazuma

Inazuma'yı hissetmek

Diğer Suzuki modelleri de es geçmedik tabii ki…

2013 Motosiklet Fuarı Suzuki

Suzuki standından görüntüler

Suzuki’den tam ayrıldık ki, benim bitmesine çok sevindiğim ama ekibin diğer üyelerinin gelecek sene açılmasını sabırsızlıkla beklediği kayak günlerimizi hatırlatan bir şeyle karşılaştık: Kar motorları

2013 Motosiklet Fuarı Kar Motorları

Kar Motorları

ATVlere geldiğimizde gerçekten gözlerimiz bayram etti. Depar Motor’a ait lüksün dibi olan bu araç ATV’nin asfalt için olanı diyebiliriz sanırım. Belli ki rüzgârı, motosiklet keyfini, araba konforundan (ve güveninden) vazgeçmeden yaşamak isteyen varlıklı insanlar için bir alet.

2013 Motosiklet Fuarı Depar Motor Lüks ATV

Gel vatandaş gel, ATV'ye gel!

Sırada ise kuzenim Şafak ile fotoğrafladığım 800 cc hacimli, V-twin motorlu, enjeksiyonlu, amiyane tabirle hayvani bir ATV. Hayvani, çünkü bu tarz bir araç için 800 cc çok güçlü.

2013 Motosiklet Fuarı 800 cc lüks atv

800cc ATV

Yine 800 cc, enjeksiyonlu 4×4 bir araç.

2013 Motosiklet Fuarı 800 cc Lüks ATV

Bir başka 800 cc ATV

Ve son ATV örneğimiz ise ekolojik bir araç. Araç üzerinde yeni yeni yaygınlaşan teknolojik nimet QR kod dikkat çekiyor.

2013 Motosiklet Fuarı Ekolojik ATV

Ekolojik ATV - Daha yeşil günlere...

Yeşil hayatın vazgeçilmezi bisiklet biraz daha hız ve güçle buluşunca karşımızda akülü bisikletler.

Motorun atası akülü bisiklet

Motorun atası: Akülü bisiklet

Ziyaretimizin sonlarına yaklaşırken dikkatimizi çeken bir manken, elektrik kablolarından yapılmış kıyafeti ile fuar alanında arzı edam ediyordu. İnanmazsanız fotoğrafın sol alt köşesine eklediğim resimden kabloları görebilirsiniz.

2013 Motosiklet Fuarı Mankenleri

Fuar alanından ilginç manken görüntüleri - Kablo Lady:)

Yamaha’nın standı oldukça genişti. Gezi ekibi erkeklerinin hatıra fotoğrafını çekmek Yamaha standına nasip oldu.

2013 Motosiklet Fuarı Yamaha Standı

Yamaha standından görüntüler

Fuar ziyaret ekibimizin yakışıklıları

Fuar ziyaret ekibimizin yakışıklıları

Yamaha Riding Academy, kadınları motosiklet kullanmaya teşvik etmek amacıyla ücretsiz teorik ve pratik eğitimi veriyormuş. Benim gibi yavaş yavaş bu yola giren birisi için süper olan bu fırsattan yararlanmak için hemen kaydımı yaptırdım. Ancak aşırı dolu olduğu için hala randevumu alabilmiş değilim.

Yamaha'nın bayanları motosiklet kullanımına teşvik eden standı

Yamaha'nın bayanları motosiklet kullanımına teşvik eden standı

Ve gezimiz bitti. Motosiklet fuarının geleneksel hediye çekilişinde büyük ödül Ducati Monster’dı. Biz de şansımızı denemek için ekipçe harıl harıl kupon doldurduk. Kuponlarım ve Riding Academy başvuru kâğıdımla çekilen fotoğrafta çok ümitli görünsem de yakın zamanda açıklanan sonuçlar ile hevesimiz yine kursağımızda kaldı. Türk hesabı “hayırlısı olsun!” diyerek umudumuzu gelecek yılki fuara saklıyoruz. Hepinize güvenli sürüşler:)

Fuar çekilişi büyük ödülü: Ducati Monster

Fuar çekilişi büyük ödülü: Ducati Monster

2013 Motosiklet Fuarı'nda Deretepe.net ekibi çekiliş kuponu doldururken

2013 Motosiklet Fuarı'nda çekiliş kuponu doldururken

2013 Motosiklet Fuarı Yamaha Riding Academy bayanlara ücretsiz sürüş eğitimi

Geleceğin motorcusu olma çabalarım... 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Aramalar

manken motor gaziantep, suzuki inazuma, honda ace 125, honda cb 125 ace yorum, suzuki inazuma yorum, suzuki atv motor türkiye, honda hs 300 nasıl, sym gts 250i evo, satılık inazuma, honda cb 125 ace yakıt tüketimi, honda 125 ace, inazuma yorum, inazuma, suzuki inazuma inceleme, suzuki inazuma 250 kullananlar, sym400i, suzuki inazuma 250 yorumları, cb 125 ace yakıt tüketimi, inazuma kullanici yorumlari, 2013 motor fuar güzelleri, ikinci el atv ler 400, fuar hostesi, inazuma nasıl, suzuki inazuma kullanıcı yorumları, honda cb 125 ace kullanıcıları

Bir düşünce üzerine “2013 MOTOSİKLET FUARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.